Buty na różne okazje

Jak cie widzą tak cię piszą, to przysłowie sprawdza się także w przypadku obuwia. Nie od dzisiaj wiadomo, że to właśnie buty mogą podrasować wygląd mężczyzny, albo go całkowicie zaprzepaścić.

Osobista Stylistka GOShA Kusper, podczas pracy z klientami zawsze zwraca uwagę, jakie buty powinni wybierać, do jakich zestawów i na jakie okazje je zakładać. Wszystko po to, by nie popełnili takiej wpadki jak Prezes Banku Światowego Paul Wolfowitz, który podczas oficjalnej wizyty w Turcji odwiedzał meczet, a tam oczom wszystkich zgromadzonych ukazały się jego dziurawe skarpetki i znoszone buty.

Jakich fasonów mężczyźni powinni się szczególnie wystrzegać? W pierwszej kolejności tych o kwadratowych czubkach i grubych podeszwach. Tego typu fason nadmiernie obciąża sylwetkę i dodaje kilogramów, co w przypadku większości mężczyzn przynosi katastrofalne skutki.

Na czarnej liście Goshy znalazły się także buty całkowicie zniszczone, z wyraźnie wytartymi noskami, startymi zelówkami i zagięciami. Obraz zniszczenia potęguje dodatkowo fason tzw. „mrówkojadów”, które w latach 90tych dominowały na ulicach, a obecnie są całkowicie passe.

Stylistka skrytykowała także buty w bardzo jadowitym kolorze, uznając, że większość mężczyzn nie ma w szafach ubrań, które mogłyby stanowić ciekawe połączenie z takimi butami. Gdy już panowie oczyszczą szafę z wszystkich niekorzystnych fasonów powinni przystąpić do zakupu nowych egzemplarzy. Stylistka zaproponowała kilka modnych par. W męskiej szafie powinny znaleźć się mokasyny, które będą niezastąpione w cieplejsze dni. Do tego typu obuwia raczej nie zakłada się skarpetek, wyjątek mogą stanowić krótkie stopki, którymi mężczyzna może się posiłkować, jeżeli ma problem z nadmierną potliwością stóp. Mokasyny będą się świetnie komponowały z beżowymi spodniami, które będą także wyglądać ciekawie w wersji z podwiniętymi nogawkami. Na górę warto wówczas założyć luźny t-shirt, np. gładki, albo w paski. Sprawdzi się także koszula dżinsowa. Kolejna para, jaka powinna znaleźć się w szafie faceta to buty do garnituru. Im bardziej klasyczne, tym lepiej. Bez dodatkowych przeszyć i ozdobników, na średniej grubości podeszwie.

Alternatywą do nich mogą być buty ze skóry lakierowanej, które sprawdzą się z nowoczesnym garniturem, ale też ze spodniami i koszulą, na bardziej luźniejsze okazje. Bardzo użyteczne w męskiej garderobie będą sportowe buty ze skóry. Najlepiej białe z kolorowymi elementami. Jeżeli wybierzemy do nich białe sznurówki, wtedy buty zachowają sportowwy look, jeśli wymienimy je na grantowe staną się bardziej casuwalowe. Takie buty sprawdzą się w połączeniu z dżinsami i bluzka w poziome paski, uzyskamy wtedy bardzo świeży, marynarski look. W szafach polskich mężczyzn z powodzeniem przyjęły się także japonki. Mogą być w dwóch wariantach, bardziej sportowym, wtedy nosimy je tylko z krótkimi szortami, i w wersji eleganckiej do połączenia z bardziej klasycznymi spodenkami i koszulkami typu polo. W okresie jesienno-zimowym sprawdza się buty do kostki, najlepiej na zamek, wtedy nie będzie problemu z zakładaniem. Tego typu buty będą pasowały do rockowych stylizacji, z ciemna kurtką i spodniami włożonymi do środka. Miłośnikom sportu na pewno przypadną do gustu buty inspirowane koszykarskim lookiem. Jeżeli będą w żywym kolorze, wtedy warto je połączyć z bardziej monochromatyczną stylizacją. Tego typu buty z pewnością podkreślą charakter właściciela i zostaną zauważone. Tego typu uwagi z pewnością ułatwią każdemu mężczyźnie zakup nowej pary butów.

 

Media

Dodaj komentarz

Security code
Odśwież

Porady stylizacyjne: Małgorzata ,,GOShA'' Kusper

Jedna z pierwszych w Polsce personal shopper. Autorka warsztatów i programów stylizacyjnych dla firm, prowadzi szkolenia dla osobistych stylistów. Jako ekspert od wizerunku wypowiada się w TV, radiu oraz magazynach. Pracowała przy programie "Trinny i Suzannah ubierają Polskę" oraz przy licznych sesjach zdjęciowych. Prowadziła autorski program TV "Męska Szafa". Absolwentka szkoleń St. Martin's College w Londynie oraz London College of Fashion. 

Pomaga wydobywać osobowość przez ubranie. Jest kreatywnym praktykiem, potrafi rozpoznawać potrzeby i docierać do sedna. Wie, jak określić styl danej osoby, zespojony z tym, kim jest i co robi w życiu. Uczy jak robić dobre zakupy na miarę własnego portfela, aby wyglądać najlepiej, jak to możliwe. Tworzy ciekawe programy stylizacyjne i umie skupić uwagę audytorium. Umie przekazywać wiedzę i lubi się nią dzielić. Osoby prywatne, firmy oraz media, z którymi współpracuje cenią wiedzę, doświadczenie i zaangażowanie, z jakim pracuje.