Chusteczka, która doda elegancji

Poszetka, czyli mała chusteczka, kawałek materiału, który wkłada się do kieszonki marynarki (brustaszy)

poszetka

 

Zasady dobierania poszetki:

Bardzo często w sklepach możemy dostać gotowe zestawy, w których krawat i poszetka wykonane są z dokładnie tego samego materiału i w tym samym kolorze. Mimo, iż jest to zestaw często spotykany i polecany przez sprzedawców, nie powinien funkcjonować w męskiej garderobie.

Ważnym elementem, na który trzeba zwrócić uwagę jest samo wykończenie poszetki. Najbardziej eleganckie są obszywane ręcznie i jedwabne. Te najczęściej spotykane w sklepach są obszywane na maszynie. Poszetkę można wykonać także samodzielnie ze zwykłego kawałka materiału lub skóry, a w letnich stylizacjach lnu.

Podstawową poszetka, która powinna znaleźć się każdej męskie szafie jest biała, klasyczna chusteczka. Będzie ją można dowolnie łączyć z każdym krawatem, na różne okazje.

kieszonka marynarki

 

W przypadku kolorowych poszetek, warto zwrócić uwagę na to, by miała jakiś punkt wspólny z krawatem lub koszulą. Bardzo ciekawym pomysłem jest łączenie różnych faktur. Koszula w drobną kratę, będzie bardzo dobrze komponować się z poszetką w prążki. Jeżeli oba te elementy mają ten sam deseń, warto zadbać o to, by różniły się skalą. Poszetka wygląda też bardzo ciekawie w zestawach z t-shirtami i marynarką.

poszetka w brusztaszy

Poszetki nigdy nie wkładamy do butonierki, tak jak jest to powszechnie powtarzane. Butonierka jest to drobne nacięcie na klapie marynarki, pozostałość po czasach, kiedy marynarka była zapinana na guzik pod szyje. Obecnie jest to element ozdobny.

Kieszonka poniżej to brustasza i to właśnie do niej wkładamy poszetkę.

Chusteczka nie powinna za bardzo wystawać. Ani być niechlujnie zatknięta, czy też wymięta. To element, która ma współgrać z pozostałymi elementami stylizacji, a nie górować nad nimi.

 

Media

Dodaj komentarz

Security code
Odśwież

Porady stylizacyjne: Małgorzata ,,GOShA'' Kusper

Jedna z pierwszych w Polsce personal shopper. Autorka warsztatów i programów stylizacyjnych dla firm, prowadzi szkolenia dla osobistych stylistów. Jako ekspert od wizerunku wypowiada się w TV, radiu oraz magazynach. Pracowała przy programie "Trinny i Suzannah ubierają Polskę" oraz przy licznych sesjach zdjęciowych. Prowadziła autorski program TV "Męska Szafa". Absolwentka szkoleń St. Martin's College w Londynie oraz London College of Fashion. 

Pomaga wydobywać osobowość przez ubranie. Jest kreatywnym praktykiem, potrafi rozpoznawać potrzeby i docierać do sedna. Wie, jak określić styl danej osoby, zespojony z tym, kim jest i co robi w życiu. Uczy jak robić dobre zakupy na miarę własnego portfela, aby wyglądać najlepiej, jak to możliwe. Tworzy ciekawe programy stylizacyjne i umie skupić uwagę audytorium. Umie przekazywać wiedzę i lubi się nią dzielić. Osoby prywatne, firmy oraz media, z którymi współpracuje cenią wiedzę, doświadczenie i zaangażowanie, z jakim pracuje.