Jak dobierać skarpety?

 Einstein podobno nigdy nie nosił skarpetek. Jednak współcześnie jest to raczej podstawowy element ubioru każdego mężczyzny. Nie tylko zimą, ale także latem, nie tylko do dżinsów, ale też do garnituru.

Skarpety są zakładane na każdą okazję, no może z wyjątkiem plaży. Jak więc prawidłowo dobierać skarpetki? Do czego? Z czym je komponować?

 

Zasady noszenia skarpetek:

- skarpety frotte zakłada się tylko i wyłącznie do sportowych ubrań i butów, na siłownie

skarpetka sportowa

- w eleganckich zestawach skarpetki powinny być w kolorze butów lub ciemniejsze, nigdy jaśniejsze, a już na pewno białe

- klasyczna, angielska szkoła mówi o tym, że skarpety powinny być dobierane do butów, współczesna skłania się raczej do spodni. Stylistka GOShA Kusper uważa, że skarpety powinny być dobierane w zależności od wzrostu mężczyzny, jeżeli jest niski to powinien wybierać skarpety w tym samym kolorze, co spodnie, jeżeli wysoki powinien je dobierać do butów

- skarpety kolorowe, we wzory, w romby, w paski, powinny być dobierane do pozostałych elementów garderoby. Najprostszym sposobem jest powtórzenie w nich motywu lub koloru. Jeżeli mamy granatową marynarkę to ten kolor można powtórzyć się w skarpetkach, to samo dotyczy koszul, swetrów, t-shirtów itp.

- do ciemnego garnitury sprawdzą się czarne skarpetki, ponieważ są najbardziej uniwersalne, jeżeli zakładamy kolorowy krawat, lub poszetkę, wtedy właśnie do tych elementów można dopasować kolor skarpetek. Przy czerwonym krawacie, bardzo dobrze będą wyglądać skarpetki w czarno-czerwone paski

- stopki to skarpetki które nosimy do niskich butów, typu adidasy, conversy, czy vansy. Można je zakładać także ze względów higienicznych do mokasynów, tylko wtedy trzeba bezwzględnie pamiętać o tym, żeby skarpetka była w kolorze butów

- do garniturów zawsze zakładamy wysokie skarpetki, żeby podczas siedzenia nie świecić goła łydką

skarpety do garnituru

Skarpetki wydaja się być banalnym elementem garderoby. Zazwyczaj mężczyźni nie przywiązują do nich większej uwagi, bo w sumie ich nie widać, ale warto docenić ich rolę, bo także dzięki nim można tworzyć bardzo ciekawe stylizacje.

 

Media

Dodaj komentarz

Security code
Odśwież

Porady stylizacyjne: Małgorzata ,,GOShA'' Kusper

Jedna z pierwszych w Polsce personal shopper. Autorka warsztatów i programów stylizacyjnych dla firm, prowadzi szkolenia dla osobistych stylistów. Jako ekspert od wizerunku wypowiada się w TV, radiu oraz magazynach. Pracowała przy programie "Trinny i Suzannah ubierają Polskę" oraz przy licznych sesjach zdjęciowych. Prowadziła autorski program TV "Męska Szafa". Absolwentka szkoleń St. Martin's College w Londynie oraz London College of Fashion. 

Pomaga wydobywać osobowość przez ubranie. Jest kreatywnym praktykiem, potrafi rozpoznawać potrzeby i docierać do sedna. Wie, jak określić styl danej osoby, zespojony z tym, kim jest i co robi w życiu. Uczy jak robić dobre zakupy na miarę własnego portfela, aby wyglądać najlepiej, jak to możliwe. Tworzy ciekawe programy stylizacyjne i umie skupić uwagę audytorium. Umie przekazywać wiedzę i lubi się nią dzielić. Osoby prywatne, firmy oraz media, z którymi współpracuje cenią wiedzę, doświadczenie i zaangażowanie, z jakim pracuje.