Jak dobrać garnitur?

Pokutuje takie przekonanie, ze czarny garnitur jest najbardziej uniwersalny ponieważ nadaje się na wszystkie okazje.

Jest to całkowicie błędne rozumowanie, ponieważ czarny garnitur jest zarezerwowany tylko na specjalne uroczystości, takie jak śluby czy pogrzeby.

Dużo bardziej w męskiej garderobie sprawdzi się garnitur w kolorze granatowym, albo grafitowym, najlepiej gładki.

GOShA Kusper wyróżnia cztery podstawowe grzechy główne źle dobranego garnituru.

    1. Za duża marynarka

    2. Za długie nogawki spodni

    3. Koszula z krótkim rękawem zakładana do garnituru

    4. Brak wystającego spod marynarki rękawa koszuli.

Garnitur musi być dobrany indywidualnie do każdej sylwetki. Marynarka powinna być dobrze dopasowana, zwłaszcza w ramionach. Najlepiej wybierać modele ze standardową, ponadczasową szerokością klap, każda ekstrawagancja w tym zakresie, czyli zbyt wąskie lub zbyt szerokie klapy spowoduje, że garnitur przestanie być uniwersalny. Guziki w marynarce powinny być nisko osadzone, wówczas tors staje się dłuższy, a sylwetka wygląda bardziej męsko, a mężczyzna zyskuje optycznie kilka centymetrów.

dobrze dobrany garnitur

 

Mankiet koszuli powinien wystawać spod marynarki tak ok. 1.5-2 cm Optymalna długość marynarki powinna kończyć się na wysokości rozporka.
Jeżeli mężczyzna jest krępej budowy, wówczas powinien wybierać szersze nogawki. Jeżeli jest wysoki i ma szczupłe nogi, wówczas nogawki mogę być zwężane. Bardzo ważna jest także szerokość spodni w udzie. Jeżeli nogawka będzie zbyt „workowata" wówczas cała sylwetka będzie wyglądała na dużo cięższą niż jest w rzeczywistości. Spodnie powinny delikatnie opierać się na bucie, tworząc z przodu tylko jedno załamanie. Za długie nogawki sprawiają, że nogi mężczyzny stają się optycznie krótsze.

spodnie do garnituru

 

Podszewka garnituru powinna być wykonana z tkanin naturalnych, przewiewnych, takich jak wiskoza.
Ważne jest także dobranie odpowiednich skarpetek do naszego idealnego garnituru, powinny być przynajmniej do połowy łydki, żeby podczas siedzenia nie wystawała goła skóra.

Media

Komentarze  

 
+1 #1 Daniel 2014-10-30 11:07
Odpowiednio dopasowany garnitur to podstawa nienagannego wizerunku.Ważne aby przy zakupie garnituru trafic na profesjonalną obsługę i doradztwo.http: //evita.com.pl/ p,8,36,,,,,,,36 14,garnitur.htm l#.VFIbjMnIk8Y
Quote
 

Dodaj komentarz

Security code
Odśwież

Porady stylizacyjne: Małgorzata ,,GOShA'' Kusper

Jedna z pierwszych w Polsce personal shopper. Autorka warsztatów i programów stylizacyjnych dla firm, prowadzi szkolenia dla osobistych stylistów. Jako ekspert od wizerunku wypowiada się w TV, radiu oraz magazynach. Pracowała przy programie "Trinny i Suzannah ubierają Polskę" oraz przy licznych sesjach zdjęciowych. Prowadziła autorski program TV "Męska Szafa". Absolwentka szkoleń St. Martin's College w Londynie oraz London College of Fashion. 

Pomaga wydobywać osobowość przez ubranie. Jest kreatywnym praktykiem, potrafi rozpoznawać potrzeby i docierać do sedna. Wie, jak określić styl danej osoby, zespojony z tym, kim jest i co robi w życiu. Uczy jak robić dobre zakupy na miarę własnego portfela, aby wyglądać najlepiej, jak to możliwe. Tworzy ciekawe programy stylizacyjne i umie skupić uwagę audytorium. Umie przekazywać wiedzę i lubi się nią dzielić. Osoby prywatne, firmy oraz media, z którymi współpracuje cenią wiedzę, doświadczenie i zaangażowanie, z jakim pracuje.