Jak dobrać pasek?

Jak nosić paski? Z czym je łączyć? Kiedy ich nie zakładać? Większość mężczyzn często zadaje sobie te pytania.

Dla kobiet pasek ma za zadanie przede wszystkim podkreślać talię. W przypadku mężczyzn odgrywa zupełnie inną rolę. Większość z nich zakłada go w celu podtrzymania spodni, albo jako element ozdobny. Facet lubi po prostu mieć pasek w spodniach i już!. Może to oznaka męskości?

Jak kupować pasek? Na co zwracać uwagę?

Wszystko zależy od tego, jakiego modelu szukamy. Czy pasek ma mieć dziurki czy nie. Jeżeli tak to mężczyzna powinien wybrać taką długość, aby mógł po założeniu go zapiąć się na środkową dziurkę. Jest to wygodne, w razie gdyby przytył lub schudł. Nie należy nigdy kupować paska przymierzając go na własne spodnie i na pasek.

Innym rodzajem paska jest wykonany z tkaniny pasek parciany. On także nie powinien być za długi, żeby nie oplatać sylwetki dwa razy, ma tylko wystawać poza linię zapięcia tak ok. 40 cm maksymalnie.

pasek dla faceta

 

Jak dobrać pasek do garnituru?

Nie powinien on być za szeroki, standardowa szerokość paska do garnituru to ok. 3 cm. Najbardziej elegancki jest pasek z małą, metalową klamrą, bez przeszyć, przetarć i innych ozdobników. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest pasek dwustronny. Najczęściej jest on z jednej strony czarny z drugiej brązowy, albo grafitowy. Taki model to bardzo uniwersalna propozycja, zwłaszcza dla mężczyzn, którzy często noszą garnitury i eleganckie buty.

pasek

 

Pasek który posiada po bokach przeszycia jest już mniej elegancki, a im bardziej te przeszycie są kontrastowe, a klamra ozdobna, to tym bardziej pasek staje się casualowy.

W bardzo eleganckich zestawach bardzo ważna jest zasada łączenia paska z butami. Dopasowanie faktury i koloru paska i butów jest obowiązkowe Jeżeli pasek do garnituru ma charakterystyczną motyw, np. wężowej skóry to podobny powinien występować także na butach. Jeżeli pasek wykonany jest z gładkiej licowej, matowej skóry, wówczas buty też takie powinny być.

Szerokie paski z większa klamrą nadają się do dżinsów i bardziej swobodnych stylizacji. Wówczas pasek można dobierać do innych elementów stylizacji, Koloru koszuli, podwiniętych nogawek, krawata itp.

pasek mustang

 

W sportowych stylizacjach, z bluzami lub szortami sprawdzi się pasek parciany, można go dobierać np. do koloru butów, albo na zasadzie kontrastu. Bardzo ciekawym połączeniem jest dobranie kolory paska do sznurowadeł.

Do stylizacji z granatową marynarką, dżinsami i niebieską koszulą idealnie sprawdzi się pasek brązowy.

Paski parciane nosimy do lżejszych stylizacji, wiosennych, letnich, szersze skórzane nosimy jesienią zimą razem z ciężkimi butami.

Kiedy nie nosimy pasków?

W luźnych stylizacjach z dżinsami i t-shirtem. Paska nie zakładamy także do spodni, które nie posiadają szlufek. W eleganckich zestawach paska nigdy nie łączymy z szelkami.

Jak przechowywać paski?

Najwygodniej jest przechowywać je w szafach, zawieszone, wtedy dużo łatwiej będzie je znaleźć. Paski parciane mogą być swobodnie przewieszone i spięte, ponieważ się nie odkształcą, paski skórzane najlepiej przemieszać przez klamrę i nie zaginać, żeby skóra się nie odkształciła.

 

Media

Dodaj komentarz

Security code
Odśwież

Porady stylizacyjne: Małgorzata ,,GOShA'' Kusper

Jedna z pierwszych w Polsce personal shopper. Autorka warsztatów i programów stylizacyjnych dla firm, prowadzi szkolenia dla osobistych stylistów. Jako ekspert od wizerunku wypowiada się w TV, radiu oraz magazynach. Pracowała przy programie "Trinny i Suzannah ubierają Polskę" oraz przy licznych sesjach zdjęciowych. Prowadziła autorski program TV "Męska Szafa". Absolwentka szkoleń St. Martin's College w Londynie oraz London College of Fashion. 

Pomaga wydobywać osobowość przez ubranie. Jest kreatywnym praktykiem, potrafi rozpoznawać potrzeby i docierać do sedna. Wie, jak określić styl danej osoby, zespojony z tym, kim jest i co robi w życiu. Uczy jak robić dobre zakupy na miarę własnego portfela, aby wyglądać najlepiej, jak to możliwe. Tworzy ciekawe programy stylizacyjne i umie skupić uwagę audytorium. Umie przekazywać wiedzę i lubi się nią dzielić. Osoby prywatne, firmy oraz media, z którymi współpracuje cenią wiedzę, doświadczenie i zaangażowanie, z jakim pracuje.