Jak dobrać rozmiar ubrania?

Rozmiar ma znaczenie, zwłaszcza w przypadku męskiej garderoby. GOShA w pracy z mężczyznami zawsze zawraca uwagę na to, by panowie mieli odpowiednio dobrany rozmiar ubrań do swojej sylwetki.


Mężczyznom ciężko zrozumieć, jakie popełniają błędy w tej materii i jak bardzo sobie szkodzą. Na podstawie jej doświadczeń omówimy przewinienia, jakie najczęściej popełniają mężczyźni.


Za mały t-shirt i za duże spodnie. Żeby uniknąć efektu t-shirtu po młodszym bracie, warto pamiętać o prostej zasadzie. Rozmiar zawsze powinien być dobierany do najszerszego miejsca. Czasami jest to wystający brzuch, klatka piersiowa lub ramiona. Wszystko zależy od tego, jak mężczyzna jest zbudowany. Za mały t-shirt będzie się marszczył pod pachami, tworząc nieestetyczne załamania. Sposobem na uratowanie takiego t-shirtu może być założenie na niego rozpinanego swetra Ważne jest to, żeby on także nie był także za duży. Nie powinien smętnie zwisać na ciele niczym maszt powiewający na maszcie.


W przypadku źle dobranych spodni najczęstszym błędem są zbyt długie nogawki, które zwijają się na butach, tworząc nieestetyczne fałdy. Odpowiednio dobrane dżinsy, przylegają do sylwetki, nie marszczą się i nie zwijają.

 

 

W przypadku eleganckich koszul, warto zwracać uwagę na to, czy nie rozchodzą się guziki w newralgicznych miejscach. Jeżeli Pan ma lekko wystający brzuch musi zwrócić uwagę na to, jak koszula układa się właśnie w tym miejscu. Podczas zakupów warto usiąść w przymierzalni i zobaczyć, jak koszula zachowuje się podczas siedzenia. Jeżeli guziki będą się rozchodzić, warto kupić o rozmiar większą.

 

Wbrew temu co sądzą mężczyźni za duży garnitur nie doda im męskości, a wręcz przeciwnie sprawi, ze ich sylwetka będzie wyglądała na dużo cięższa, niż jest w rzeczywistości. Koszula powinna wystawać spod rękawa marynarki , a na bucie powinno tworzyć się tylko jedno załamanie.

 

W pracy z mężczyznami GOShA nigdy nie spotkała się ze stwierdzeniem, że ubranie będzie za duże. Panowie, jak ognia boją się ubrań w mniejszym rozmiarze. Wyrządzają sobie przy tym krzywdę, ponieważ, każde źle dobrane ubranie pogrubia i deformuje sylwetkę.

 

Media

Dodaj komentarz

Security code
Odśwież

Porady stylizacyjne: Małgorzata ,,GOShA'' Kusper

Jedna z pierwszych w Polsce personal shopper. Autorka warsztatów i programów stylizacyjnych dla firm, prowadzi szkolenia dla osobistych stylistów. Jako ekspert od wizerunku wypowiada się w TV, radiu oraz magazynach. Pracowała przy programie "Trinny i Suzannah ubierają Polskę" oraz przy licznych sesjach zdjęciowych. Prowadziła autorski program TV "Męska Szafa". Absolwentka szkoleń St. Martin's College w Londynie oraz London College of Fashion. 

Pomaga wydobywać osobowość przez ubranie. Jest kreatywnym praktykiem, potrafi rozpoznawać potrzeby i docierać do sedna. Wie, jak określić styl danej osoby, zespojony z tym, kim jest i co robi w życiu. Uczy jak robić dobre zakupy na miarę własnego portfela, aby wyglądać najlepiej, jak to możliwe. Tworzy ciekawe programy stylizacyjne i umie skupić uwagę audytorium. Umie przekazywać wiedzę i lubi się nią dzielić. Osoby prywatne, firmy oraz media, z którymi współpracuje cenią wiedzę, doświadczenie i zaangażowanie, z jakim pracuje.