Jak wiązać i dobierać krawat?

Mężczyźni zakładają krawaty tylko na specjalne okazji, większość z nich po prostu nie lubi ich nosić, wyjątkiem są wesela, pogrzeby i inne uroczystości. Tak czy inaczej jest to element, który bez wątpienia powinien znaleźć się w każdej męskiej szafie, choćby ze względu na takie okazje.

 

Jak kupić krawat:

Podczas zakupów należy złapać krawat za jeden koniec i zobaczyć czy się nie zwija, jeżeli jest wykonany z dobrej jakości materiałów będzie prosty, jeżeli się skręca nie warto go kupować

Jak wiązać krawat?

rodzaje krawatów

Krawaty możemy podzielić ze względu na szerokość. Te najszersze, już dawno wyszły z mody, najbardziej popularne są krawaty o średniej szerokości, które w swoim najszerszym miejscu mają ok. 8.5 cm. Wąskie, typu „śledź” są chętnie wybierane zwłaszcza przez młodych mężczyzn.

krawat dla młodego faceta

Jak dobierać krawat?

W klasycznych stylizacjach, z garniturem, krawat często jest jedynym mocniejszym, kolorystycznym akcentem, wówczas można zdecydować się na gładki krawat lub we wzór, w zależności od okazji.

Krawat możemy dobierać do odcienia, który znajduje się na koszuli, jeżeli występują na niej wzór, np. fioletowo-niebieska kratka, wówczas będzie do niej pasował zarówno krawat granatowy, niebieski, albo fioletowy.

TIP: Jeżeli koszula jest gładka wówczas można do niej dopasować krawat gładki lub we wzór. Jeżeli koszula jest we wzór, wówczas najbezpieczniej jest wybrać gładki krawat.

krawat do gładkiej koszuli

Jak długi powinien być krawat? Powinien sięgać co najmniej do połowy szerokości paska

jaka długość krawata

Czy krawat można nosić do koszuli z krótkim rękawem? Absolutnie nie!

Czy można rozpiąć guzik w koszuli i poluzować krawat? Jeżeli jest to bardzo luźna, imprezowa stylizacja wówczas można sobie na to pozwolić, w tradycyjnym ujęciu, w pracy, lub na weselach, trzeba się zdecydować, jeżeli guzik zostaje rozpięty wówczas zawsze należy ściągnąć krawat.

Ile krawatów mężczyzna powinien mieć w swojej szafie? Zależy, jak często nosi krawaty, taką absolutną podstawą mógłby być krawat ciemnogranatowy, fioletowy, lub ciemno czerwony, najlepiej jednokolorowy, bo taki jest najbardziej uniwersalny.

Do czego powinna być dobierana szerokość krawata? Zależy od gabarytów mężczyzny i szerokości klap. Jeżeli mężczyzna jest bardziej masywny wówczas krawat powinien być szerszy, podobnie w przypadku szerszych klap

Po zdjęciu krawat nigdy nie powinien pozostawać zawiązany ponieważ tworzą się na nim załamania. Jeżeli zdarzyło się coś takiego, to wówczas krawat należy zwinąć i tak go przechowywać

Krawatów można nie lubić, ale każdy mężczyzna powinien mieć świadomość tego, że w jego życiu są i będą czasem takie sytuacje, w których powinien, go po prostu założyć i nawet wyglądać bezbłędnie.

 

Media

Dodaj komentarz

Security code
Odśwież

Porady stylizacyjne: Małgorzata ,,GOShA'' Kusper

Jedna z pierwszych w Polsce personal shopper. Autorka warsztatów i programów stylizacyjnych dla firm, prowadzi szkolenia dla osobistych stylistów. Jako ekspert od wizerunku wypowiada się w TV, radiu oraz magazynach. Pracowała przy programie "Trinny i Suzannah ubierają Polskę" oraz przy licznych sesjach zdjęciowych. Prowadziła autorski program TV "Męska Szafa". Absolwentka szkoleń St. Martin's College w Londynie oraz London College of Fashion. 

Pomaga wydobywać osobowość przez ubranie. Jest kreatywnym praktykiem, potrafi rozpoznawać potrzeby i docierać do sedna. Wie, jak określić styl danej osoby, zespojony z tym, kim jest i co robi w życiu. Uczy jak robić dobre zakupy na miarę własnego portfela, aby wyglądać najlepiej, jak to możliwe. Tworzy ciekawe programy stylizacyjne i umie skupić uwagę audytorium. Umie przekazywać wiedzę i lubi się nią dzielić. Osoby prywatne, firmy oraz media, z którymi współpracuje cenią wiedzę, doświadczenie i zaangażowanie, z jakim pracuje.