Jak wybrać kurtkę na jesień i zimę

Z dobraniem odpowiedniej kurtki na sezon jesienno-zimowy mężczyźni mają zazwyczaj duży problem. Ciężko jest im wybrać odpowiedni rozmiar, fason, długość itp.

GOShA Kusper radzi, aby kurtkę zimową kupować ubranym tak, jak zazwyczaj jesteśmy i będziemy, jeżeli nosimy głównie t-shirty, koszule lub swetry załóżmy je także na zakupy, wtedy dużo łatwiej będzie nam znaleźć odpowiedni rozmiar.Bardzo ważne jest dopasowanie kurtki w ramionach, linia przeszycia powinna być dopasowana do linii ramion. Dobrze jest także usiąść w kurtce i sprawdzić, czy nie jest ona zbyt opięta.


Do czego dopasować kurtkę?

Przy zakupie okrycia wierzchniego zawsze należy wziąć pod uwagę całą swoją garderobę. Jeżeli mężczyzna preferuje styl bardziej sportowy wówczas może sobie pozwolić np. na kurtkę pikowaną lub bezrękawnik. Jeżeli zazwyczaj nosi marynarki, lub garnitury wówczas powinien wybrać dłuższą kurtkę, albo nawet płaszcz.


Podstawowe błędy mężczyzn przy zakupie kurtek:

  • wybierają za duże zbyt obszerne kurtki
  •  kurtki puchowe noszą do garniturów
  • -marynarki wystają spod za krótkich kurtek


Najbardziej uniwersalne okrycia wierzchnie dla mężczyzny:

  • bezrękawnik, może być noszony z koszulą, swetrem lub bluzą, na wczesną jesień,

bezrękawnik

  • kurtka pikowana, typu husky dla stylowego mężczyzny

fajna kurtka na jesień

  • dłuższa kurtka, o bardziej klasycznym fasonie, z odpinanym kapturem, sprawdzi się, zarówno gdy mężczyzna założy marynarkę, jak i bardziej casualowy zestaw

kurtka

  •  płaszcz ortalionowy, może służyć jako okrycie do garnituru oraz do luźniejszych stylizacji

kurtka dla faceta

  • kurtka puchowa, bardzo ciepła, idealna propozycja dla zmarzluchów

kurtka zimowa niebieska

 

Kurta zimowa to zakup na lata, warto więc go dobrze przemyśleć. Poszukać najbardziej uniwersalnego dla siebie fasonu i koloru.

 

Media

Dodaj komentarz

Security code
Odśwież

Porady stylizacyjne: Małgorzata ,,GOShA'' Kusper

Jedna z pierwszych w Polsce personal shopper. Autorka warsztatów i programów stylizacyjnych dla firm, prowadzi szkolenia dla osobistych stylistów. Jako ekspert od wizerunku wypowiada się w TV, radiu oraz magazynach. Pracowała przy programie "Trinny i Suzannah ubierają Polskę" oraz przy licznych sesjach zdjęciowych. Prowadziła autorski program TV "Męska Szafa". Absolwentka szkoleń St. Martin's College w Londynie oraz London College of Fashion. 

Pomaga wydobywać osobowość przez ubranie. Jest kreatywnym praktykiem, potrafi rozpoznawać potrzeby i docierać do sedna. Wie, jak określić styl danej osoby, zespojony z tym, kim jest i co robi w życiu. Uczy jak robić dobre zakupy na miarę własnego portfela, aby wyglądać najlepiej, jak to możliwe. Tworzy ciekawe programy stylizacyjne i umie skupić uwagę audytorium. Umie przekazywać wiedzę i lubi się nią dzielić. Osoby prywatne, firmy oraz media, z którymi współpracuje cenią wiedzę, doświadczenie i zaangażowanie, z jakim pracuje.