Torba, plecak czy aktówka?

Mężczyźni często mają problem z tym, czy powinni nosić torby? Stylistka GOShA Kusper uważa, że są one dużo lepszym rozwiązaniem niż niemiłosiernie wypchane kieszenie w spodniach, które nikomu nie dodają uroku, a poza tym odkształcają kieszenie.

Zatem jeżeli mężczyzna nosi klucze, portfel, telefon i jeszcze kilka innych drobiazgów, bez których nie rusza się z domu powinien pomyśleć o praktycznej torbie. Jej rozmiar można dobrać w zależności od potrzeb.

 

Czy laptop może być noszony w plecaku, czy raczej w teczce? Jeżeli mężczyzna nosi garnitur, to bardziej wskazana jest teczka. Jeżeli, jest studentem, lub pracuje w mniej sformalizowanym miejscu to spokojnie może wykorzystać plecak, który będzie pasował do luźniejszych stylizacji.

Do czego dostosować kolor teczki albo plecaka? W klasycznym ujęciu torba powinna być dobierana do koloru paska i butów. Teczka z brązowej skóry będzie się świetnie komponować z brązowymi, skórzanymi butami i paskiem w podobnym odcieniu. W luźniejszych zestawach torba czy plecak mogą być dobierane do koloru spodni, swetrów itp.

torba męska

Najbardziej uniwersalne są teczki, plecaki i torby w ciemnych kolorach, brązowe, czarne, granatowe, grafitowe, khaki, do nich bardzo łatwo będzie można dobrać resztę garderoby. Tego typu kolory są także bardzo praktyczne. Mężczyźni nie mają zwyczaju dbania o swoje rzeczy, zazwyczaj rzucają torby na ziemię i specjalnie nie przykładają uwagi do tego, czy się ubrudzą. Dlatego im ciemniejszy kolor, tym lepiej.

Dla studentów idealnie sprawdzi się teczka z ortalionu, z dużą ilości przegród, kieszeni i schowków na różne szpargały, długopisy, notatki, do noszenia z dżinsami i luźnymi t-shirtami

torba ortalionowa

Teczka ze skóry i filcu jest rozwiązaniem pośrednim pomiędzy torbą sportową, a bardzo klasyczną skórzaną propozycją, będzie pasowała do modowych zestawów, ale też bardziej klasycznych stylizacji z koszulą i marynarką

torba z filcem

Torby mogą okazać się sprzymierzeńcem mężczyzn. Bo wbrew obawom nie będą krępować ruchów, noszone przez ramię, a ułatwią wyciąganie drobnych przedmiotów.

 

Media

Dodaj komentarz

Security code
Odśwież

Porady stylizacyjne: Małgorzata ,,GOShA'' Kusper

Jedna z pierwszych w Polsce personal shopper. Autorka warsztatów i programów stylizacyjnych dla firm, prowadzi szkolenia dla osobistych stylistów. Jako ekspert od wizerunku wypowiada się w TV, radiu oraz magazynach. Pracowała przy programie "Trinny i Suzannah ubierają Polskę" oraz przy licznych sesjach zdjęciowych. Prowadziła autorski program TV "Męska Szafa". Absolwentka szkoleń St. Martin's College w Londynie oraz London College of Fashion. 

Pomaga wydobywać osobowość przez ubranie. Jest kreatywnym praktykiem, potrafi rozpoznawać potrzeby i docierać do sedna. Wie, jak określić styl danej osoby, zespojony z tym, kim jest i co robi w życiu. Uczy jak robić dobre zakupy na miarę własnego portfela, aby wyglądać najlepiej, jak to możliwe. Tworzy ciekawe programy stylizacyjne i umie skupić uwagę audytorium. Umie przekazywać wiedzę i lubi się nią dzielić. Osoby prywatne, firmy oraz media, z którymi współpracuje cenią wiedzę, doświadczenie i zaangażowanie, z jakim pracuje.